uw persoonlijke gegevens altijd bij de hand

Op 14 september lanceerde de Vlaamse overheid de mobiele app van Mijn Burgerprofiel. In deze app vindt u dossiers en overheidsmeldingen op één plek, kunt u de documenten van uw eBox raadplegen, attesten downloaden én premies en vergunningen aanvragen.

webversie Mijn Burgerprofiel

Mijn Burgerprofiel is een online platform dat een persoonlijk overzicht geeft van al uw overheidszaken. Het verzamelt al uw officiële gegevens en uw overheidsadministratie (fiscale attesten, uittreksel strafregister, attesten bevolking …). Daardoor zijn heel wat gegevens altijd beschikbaar wanneer u ze nodig hebt. U kunt zich zelfs aanmelden op Mijn Burgerprofiel via onze gemeentelijke website. Klik hiervoor rechts bovenaan op ‘aanmelden mijn burgerprofiel’ (naast de rode knop).

eBox

eBox is uw beveiligde ‘digitale brievenbus’ bij de overheid. Bij het aanmelden in Mijn Burgerprofiel kunt u onmiddellijk uw eBox activeren en koppelen om nieuwe documenten voortaan digitaal te ontvangen. Pas als uw eBox actief is, bent u helemaal digitaal bekend bij de overheid.

Tip! Als u via het e-loket van onze gemeente een attest aanvraagt, wordt dit ook automatisch naar uw eBox gestuurd. Ook uw aanslagbiljetten ontvangt u nu al in uw eBox. In de toekomst zetten we nog verder in op deze tool en hopen we onder meer ook onze fiscale attesten (zomerwerking, kinderopvang in de school …) te kunnen integreren.

altijd bij de hand

De app Mijn Burgerprofiel die vorige week gelanceerd werd, zorgt ervoor dat u alles van de webversie ook altijd bij de hand hebt via uw smartphone. U hebt toegang tot uw identiteitsgegevens, uw gezinssamenstelling, het groeipakket, attesten en vergunningen, lopende aanvragen … De app is zeer gebruiksvriendelijk en geeft u de mogelijkheid om in enkele minuten tijd attesten aan te vragen en te downloaden.

Bovendien beschikt de app over een digitale portefeuille waar u een kopie van uw identiteitsdocumenten, kaarten en pasjes, vaccinatiecertificaten of andere belangrijke zaken veilig kunt bewaren.

gratis

Via de Google Play Store en App Store kunt u de app gratis downloaden. U kunt zich eenvoudig aanmelden met Itsme, een beveiligingscode via een mobiele app of een beveiligingscode via SMS.