verbonden door Olympisch vuur

Dit jaar worden de XXXIIe (lees: 32ste) Olympische Spelen georganiseerd. Precies 100 jaar geleden viel deze eer te beurt aan ons Belgenlandje. Naast sport, was in 1920 op de Antwerpse Olympiade ook plaats en aandacht voor kunsten als architectuur, literatuur, muziek, schilderen en beeldhouwen. Daar kijkt u nu misschien raar van op, maar tijdens de naoorlogse Spelen was alles opnieuw mogelijk, was alles een experiment.

eenheid en verbondenheid

In dit nieuw olympisch jaar - 2020, Tokio - willen we die experimentele sfeer van honderd jaar geleden terug laten ontvlammen in onze gemeente. Als cultureel jaarthema kozen we dan ook voor een van de gekendste symbolen van de Spelen: Olympisch Vuur’. Dé vlam die ontstoken wordt tijdens de openingsceremonie en de gehele duur van de Olympiade blijft branden. Het vuur staat symbool voor de eeuwige strijd van de mens om tot eenheid en verbondenheid te komen.

samenhang vergroten

Die boodschap willen we in Zoersel mee uitdragen. We nodigden daarom alle Zoerselse verenigingen van alle strekkingen uit om zich te engageren rond dit thema. We vroegen hen daarbij om de handen in elkaar te slaan en zoveel mogelijk samen te werken met andere verenigingen in onze gemeente. Enkele verenigingen gingen deze uitdaging aan. Hieronder vindt u een overzicht van het resultaat van deze nieuwe samenwerkingen. Hebt u trouwens zelf nog een idee voor een evenement of activiteit? U bent nog niet te laat! Laat gauw iets weten via de contactgegevens in het contactblok.

 • Special Olympics Zoersel
  sport- en spelactiviteiten voor personen met een beperking
  - 21 maart 2020
  - Den Bremberg
  - inschrijven tot maandag 16 maart via info@scabazoe.be of 04 74 97 16 45
  georganiseerd door Scabazoe vzw en AKabe-KrisKras
   
 • Danskamp
  gemengde stage waarin dans en circus samenkomen en kinderen elkaars passie delen en leren
  - van 13 tot 17 april 2020
  - info en inschrijven via de website van Dansstudio Petit Plié
  georganiseerd door Dansstudio Petit Plié en Circusatelier Spelati
   
 • Dag van de Zoerselse wielertoerist
  Fietsen met gans de familie (20, 40, 60 of 85 km) door de mooie Noorderkempen of rustiger genieten van een wandelzoektocht (7,5 km); kinderanimatie voor de kleinste deelnemers.
  - 21 mei 2020
  - Bethaniënlei 108b
  - inschrijven kan ter plaatse
  georganiseerd door K.H. De Vriendenband en KWB Zoersel
   
 • Met de bib het veld op
  De bib trekt naar buiten en nodigt een verrassingspreker uit op een Zoersels sportveld om vol passie te komen vertellen over zijn/haar sport.
  - juni 2020
  - details worden later bekendgemaakt op zoersel.bibliotheek.be
  georganiseerd door bib Zoersel
   
 • Olympische buurtspelen
  Vanaf juni ademt de Buurt een olympische sfeertje. Zo is er onder andere een olympische openingsceremonie met aansteken van het olympisch vuur, een quiz over de Olympische Spelen met de bewoners van het wzc en hun familie en een sportdag voor de kleinkinderen van bewoners van het wzc met uitreiking medailles.
  - juni, juli en augustus 2020
  - terreinen rond wzc de Buurt
  georganiseerd door wzc de Buurt en gemeentelijke basisschool de Kiekeboes
   
 • Met de bib de baan op
  Kinderfietszoektocht ‘Sport en Spel’ langs sportterreinen en -gebouwen in de gemeente. Verzamel alle letters, maak een sportief woord en wie weet val je in de prijzen!
  - heel de zomervakantie
  - deelnameformulier vanaf 1 juli
  in de drie bibliotheken georganiseerd door bib Zoersel en sportdienst van gemeente & ocmw Zoersel
   
 • Expressief en beeldende quiz
  quiz rond de Olympische Spelen voor jong en oud in een expressieve en beeldende vorm
  - 18 september 2020
  - Zonneputteke
  - inschrijven vanaf 1 augustus tot en met 18 september via www.gezinsbondzoersel.be
  georganiseerd door Gezinsbond Zoersel en toneelgroep Tilia
   
 • Sporten in de bib
  In dé sportmaand nodigt de bib elke week een vereniging uit om haar sport tussen de boeken te komen beoefenen. Geen boeken, maar live action voor jong en oud
  - september 2020
  - tijdstip en sporten vindt u op zoersel.bibliotheek.be
  georganiseerd door bib Zoersel en de sportverenigingen