voordelen Zoerselse kansenpas ondergebracht in één duidelijk reglement

In 2014 werd in onze gemeente een kansenpas ingevoerd onder de naam Z|pas. Hiermee kunnen mensen met een beperkt inkomen tegen een voordelige prijs genieten van het gemeentelijk vrijetijdsaanbod, schoolactiviteiten, een bepaald zorgaanbod en toegang tot de sociale kruidenier ‘De NetZak’. De raad voor maatschappelijk welzijn keurde op 20 december 2022 een vernieuwd en volledig reglement voor de Z|pas goed.

De Z|pas werd in het leven geroepen om Zoerselaars met een beperkt inkomen te laten deelnemen aan ontspannende, sportieve en culturele activiteiten. In de loop van de jaren kwamen er heel wat voordelen bij. Zo hebben mensen met een Z|pas toegang tot de sociale kruidenier ‘de NetZak’ sinds deze in 2016 de deuren opende, of krijgen ze korting op een warme maaltijd in woonzorgcentrum De Buurt. Deze punten moesten dan steeds afzonderlijk goedgekeurd worden door de raad. Met dit vernieuwde reglement brengen we alle voordelen voor inwoners met een Z|pas mooi in kaart.

toegang tot sociale kruidenier

Inwoners met een Z|pas kunnen genieten van heel wat voordelen. Zo kunnen ze op donderdagmiddag terecht in wzc de Buurt voor een warme maaltijd tegen een voordelige prijs, krijgen ze 50 % korting op culturele en sportieve activiteiten die de gemeente organiseert, hebben ze recht op 25 % korting bij Handicar, enzovoort. Ook bij onze sociale kruidenier ‘de NetZak’ kunnen ze voordelig basisproducten kopen, zoals gezonde voeding en huishoud- en lichaamsverzorgingsproducten. Maar daar blijft het niet bij. In de ontmoetingsruimte van ‘de NetZak’ kunnen ze ook tijdens de openingsuren genieten van een heerlijke tas soep of een kop koffie en zo andere mensen ontmoeten. We helpen ze dus niet alleen met basisvoedsel, maar halen de mensen ook uit hun sociaal isolement.

nieuwe voordelen voor houders Z|pas

En dat uit het sociaal isolement halen, proberen we ook op andere manieren te doen. Ook onze verenigingen kunnen daar een grote rol in spelen. Velen doen dat ook, en om hen kenbaar te maken hebben we enkele jaren geleden het Z|label ingevoerd. Verenigingen die bepaalde kortingen geven aan mensen met een Z|pas kunnen dit label krijgen. Nieuw is dat erkende verenigingen met een Z|label vanaf nu recht hebben op de terugbetaling van de helft van de gegeven korting op lidgeld. Als verenigingen 50 % korting geven aan inwoners met een Z|pas, krijgen zij dus de helft terugbetaald.

Verenigingen met een Z|label kunnen de gedeeltelijke terugbetaling van de korting op het lidgeld voor het werkjaar 2022-2023 nog tot eind februari 2023 aanvragen via de website van de gemeente Zoersel.