80 jaar vrede na WOII
gepubliceerd op vr 9 mei 2025Text
Gisteren, 8 mei, werd 'V-Day' of 'Victory Day' herdacht. 80 jaar geleden kwam er immers een einde aan de Tweede Wereldoorlog. Sindsdien leeft het grootste deel van Europa permanent in vrede. Vrijheid, democratie en rechtsprincipes lijken ons vanzelfsprekend, maar er is - nog niet zo lang geleden - hard voor gestreden, ook bij ons. Intussen wankelt die wereldorde en groeit de vrees dat er een einde komt aan 80 jaar vrede.
erfgoed
Onze gemeente werd al in september 1944 bevrijd. 80 jaar later, namelijk in 2024, toonden de vrijwilligers van Erfgoed Halle het resultaat van hun uitvoerig opzoekingswerk naar de helden en de gewone mensen van toen. Naar aanleiding van deze 8e mei wijzen we je graag de weg naar een belangrijk stuk geschiedenis van onze gemeente. Op deze sites vind je heel wat boeiende informatie:
- Erfgoed Halle
- Heemkundige Kring Zoersel: onder meer nieuwsbrieven 5, 6 en 14 bevatten artikels over WOII
Ook in het Heemhuisje (Schoolstraat 9) is uitvoerige documentatie te vinden over alle gesneuvelde militairen en burgerslachtoffers. Je kan ook de begraafplaatsen van Zoersel, Sint-Antonius en Halle bezoeken en ontdekken waar onze oud-strijders blijvend geëerd worden.